Je pro některé ženy postel pouze divadelní scénou?

„No kde začít… asi je se mnou něco špatně, necítím nic při milování a nebo když už občas cítím, tak je to spíš bolestivý“. Toto je věta, kterou slyším v poslední době velice často od mnoha žen, které mě navštíví. Obvyklý scénář je takový, že klientka mi skoro až provinile začne vyprávět o tom, že nic necítí, a že to teda asi normální není, když se všude v časopisech a na internetu mluví o těch všemožných a nemožných vaginálních orgasmech a multiorgasmech…. „A já dosáhnu maximálně toho klitoridálního“ líčí dál znepokojeně a zahanbeně klientka.

Vždy se snažím zjistit, jaký vztah k sexu klientka má a už mě opravdu nepřestává překvapovat, když dostanu odpověď, že skrz sex dává partnerovi vlastní tělo na důkaz její lásky! Vždyť ona partnera opravdu miluje a ví, že když mu dá sex, tak je poté partner více šťastný a je vůči ní více pozornější a laskavější. Samozřejmě jsou také další možnosti, proč žena muži poskytuje vlastní tělo k sexuálnímu ukojení, přestože ona z toho nemá žádný požitek (a občas až bolesti). Je to například pocit, že nechce být označená za „frigidní“, protože tímto slovem se občas muži ohání po ženách, pokud nemají ve vztahu dostatek sexuálního uspokojení. Dále si často ženy jen říkají, že je to prostě normální s mužem spát, protože to dělají přeci všichni, tak žena naopak plní společenskou „povinnost“. Nebo prostě žena nechce, aby na ní muž příliš naléhal s jeho nevybouřenou sexuální energíí, tak mu čas od času svoje tělo půjčí na hraní. Těch důvodu, je samozřejmě mnohem více, ale tyto jsou jedny z nejčastějších, se kterými se setkávám.

Vždy jsem tušila, že ženy pro jejich atraktivitu v posteli před partnerem hrají občas divadlo (ať už méně či více), ale nenapadlo mě nikdy předtím přemýšlet nad tím, kam to může vést. Ta žena, která v posteli svým tělem a zvukem uměle vytváří v muži dojem, jak se jí to líbí a zároveň jak on je báječným milencem, píše vlastně dějiny svého milostného života již dopředu. Jen si to sami představte, že by za vámi někdo po několika letech vztahu přišel a řekl: „Miláčku, musím se Ti přiznat k tomu, že vlastně při sexu nic necítím a orgasmus jsem nikdy nezažila“…. Doslova docela hukot, že :-)? Ptala jsem se na to už několika mých kamarádů a všichni se shodli na tom, že by toto zažít snad ani raději nechtěli…..

clanek blogAno ano, pravda je důležitá, ale ne vždy to může ego chlapa unést, nehledě na to, že to může velice narušit důvěru pro další roky vztahu. Jenže pokud jste v tomto začarovaném kruhu, tak jak z něho ven? Předstírat dál? S pravdou na světlo ven? To vám opravdu nikdo neřekne. Já bych volila variantu na sobě začít více pracovat, zcitlivovat se, učit se komunikovat nejen s partnerem, ale také s vlastním tělem.

Milé ženy, pokud momentálně ve vztahu nejste, a zároveň cítíte, že rezonujete s výše napsanými řádky, zkuste zvážit, zda do dalšího vztahu vykročíte s tím, že sundáte masku „dokonalé ženy“ a ukážete se novému partnerovi opravdu takové jaké jste, nebo zda zvolíte cestu divadelní hry, kdy se budete celý život hlídat, aby náhodou partner opravdu nezjistil i to, co před ním niterně tajíte. Věřte mi, není nic krásnějšího, než se svému muži odevzdat a uvolnit se do jeho obejmutí s pocitem, že sice není vše v tuto chvíli třeba tak úžasné jak by jste chtěli, ale je mezi vámi důvěra a otevřenost, což samo o sobě vztah velice posiluje.

Chcete, aby partner mohl milovat Vás nebo uměle vytvořenou postavu, kterou jste si vymodelovala jako dokonalou ženu ve vlastní hlavě? Máte pocit, že když budete sama sebou, tak uslyšíte od manžela, že jste vlastně frigidní? Tak pak zbývá poslední otázka – co s tím uděláte, aby se vaše sexuální touha opět probudila a co uděláte proto, aby s vámi vaše tělo začalo komunikovat a dokázala jste v sobě objevit citlivost, která není mrtvá (opravdu!), ale pouze spí a čeká na probuzení?

.

Milé ženy, budu vděčná za vaše příběhy a zkušenosti. Podělte se o to, jak jste začaly se svojí sexualitou pracovat a objevovat jí.  Pomohl Vám nějaký způsob terapie, tanec, speciální cvičení pro ženy, ženské kruhy?…..

.

.

.


Bez komentářů »

Bez komentářů.

Vložit komentář

*