Vaginální mapování

Poslední dobou je kolem mě víc a víc žen, které se mnou či v kruhu ostatních žen sdílí jejich problémy v sexuálním životě. Díky tomu mám možnost slyšet mnoho příběhů a postupně zjišťuji, jak velké procento žen trpí bolestmi při milování či v „lepším“ případě necitlivostí. O tuto problematiku jsem se začala zajímat právě taky proto, že jsem kdysi hledala způsob, jak pomoci sama sobě.

Od mých téměř sedmnácti let jsem trpěla zdravotními problémy a lékaři netušili co se mnou mají dělat – vyzkoušela jsem nespočet chemických léků, homeopatik, bylinek, terapií. Moje zdravotní problémy se zlepšovaly a zhoršovaly na základě mého psychického rozpoložení a podle toho, zda jsem byla sama či ve vztahu s mužem.Vesmír mi naštěstí do cesty poslal ženu, která mě seznámila s technikou vaginalního mapování a díky ní se mi začaly v mém životě měnit věci o kterých se mi ani nesnilo.

Co je vaginální mapování?

 

Vaginalní mapování je metoda, která pomáhá uzdravovat nejen fyzické, ale také emocionální bolesti intimních partií ženy. Každá část vagíny má paměť, ve které se mohou ukládat stará zranění – ať už fyzické bolesti, které vznikly například během milování, nebo různé emoce (strach, úzkost, zlost, agresivita atd.). Dávno je vědecky dokázáno, že tkáň kdekoliv na těle si pamatuje jak to dobré, tak i to špatné s čím se setká. Na základě osobní zkušenosti vím, že například diagnóza „vaginismus“(z lékařského slovníku „náhlé a bolestivé stažení svalstva pochvy a pánevního svalstva, které znemožňuje uskutečnění soulože“) se dá „odblokovat“ jemným a šetrným způsobem. Je třeba však svaly jemně uvolnit… a také psychiku ženy :-). Lékaři si s tím však nevědí rady…..

Jak se mapování provádí v praxi?

Každý bodyworker pracuje trochu odlišně, ale v mém podání je tato technika velice blízká jemné intimní masáži. Rozdíl mezi mappingem a intimní masáží je ten, že více komunikuji s klientkou.

Co VM pomáhá například řešit?

Častým problémem jsou například komplikace u porodů, císařské řezy, nástřihy či natržení. Ženy pak z velké části případů nikdo neinformuje, že je potřeba s jizvou pracovat, jinak může při milování poté nadělat dost škody (bolestivost, necitlivost).

Když jsem měla možnost mapovat ženu, která měla bolesti nejen při milování, ale byla také na několika místech uvnitř vagíny sešitá po náročném porodu, tak jsem byla opravdu hodně překvapená nejen aktuálním stavem klientky, ale také rychlostí, jakou se začala uzdravovat. Po třech sezeních byla uvnitř vagíny klientka již výrazně uvolněná a bolesti se změnily v neutrální pocity. Bylo báječné, když mi klientka řekla, že konečně začíná poprvé cítit propojenís její intimní částí a už jí nevnímá jen jako „něco odděleného“. To jsou totiž časté pocity, které se během mapování dostaví – i já si toto mohla zažít. Najednou jsem cítila, jak ke mně začíná moje tělo promlouvat a já si začínám více vážit svého ženství.
.
Moje kamarádka si například během masáže otevřela staré zranění, o kterém ani neměla tušení, že ho má v sobě uložené. Kdysi jí někdo na party nasypal omamnou látku do pití a pak jí znásilnil (v té době ještě neměla žádné zkušenosti se sexuálním stykem). Na vědomé úrovni si nic nepamatovala, avšak při mappingu se jí z podvědomé úrovně vzpomínka přenesla na úroveň vědomou. Cítila škrcení, zalehnutí a všechny nepříjemné pocity s tím spojené. Po dvou sezeních, na kterých plakala a občas i křičela, nepříjemné pocity odezněly a pro ni byl nejzajímavější ten výsledek, že se cítila velice šťastná a zároveň cítila veliké uvolnění uvnitř vagíny, a dostavila se i příjemná citlivost. Do té doby měla pocit, že i přesto je u ní vše v pořádku – po mapování pochopila, že teprve nyní, to co cítí uvnitř sebe je opravdu tak, jak to má být :).
.
Zjišťuji, že si často ženy myslí, že to co cítí uvnitř sebe během milování je prostě v pohodě, a že pokud se dostavují nepříjemné pocity, bolesti či pálení, tak se s tím prostě musejí akorát smířit, protože s tím nejde nic dělat. Navíc často se ke mě dostává informace o tom, že je potřeba se s tímto stavem spokojit, protože obecně si společnost dala do vnitřního programu, že není normální být zcela zdravý. Omyl! Není to normální a není ani normální prožívat bolest při milování s partnerem.
.

3 komentáře »

 1. škoda že jste až z Prahy….:)

  Komentář vložil/a dáša () dne 3.6.2013

 2. Mě se moc libí váš článek a jsem moc rada že něco takového existuje.

  Komentář vložil/a evca () dne 13.9.2013

 3. Dobrý den Aničko,

  momentálně píšu diplomovou práci a ráda bych poskytla i informace o vaginálním mapování, zajímalo by mě zda je možné tuto službu nabídnou již těhotné ženě. Děkuji PA Jarka

  Komentář vložil/a PA Jarka () dne 7.11.2017

Vložit komentář

*