Několika slovy o mém životě

 

kdo jsem?

 

 

Jsem žena, kterou baví zkoumat vlastní pravdu a poté jí žít. Určitě nespadám do žádné běžné společenské kolonky a ani se nesnažím žít dle společenských norem. Žiji vlastní pravdu s respektem a úctou ke všem živým tvorům kolem sebe, s pokorou k matce přírodě. Dlouho mi trvalo než jsem se přenesla přes to, že ne vždy mě všichni budou milovat za to jaká jsem, ale o to vzácnější je dar potkávat lidi, kteří mě respektují a já mohu respektovat je. I přesto, že jsou naše světy a naše vnitřní pravdy občas diametrálně odlišné.

 

 

moje cíle a kam směřuji

 

Ráda bych vybudovala centrum, které bude bezpečným prostorem pro všechny, kteří chtějí do jejich života vnést více radosti, případně jejich radost znásobit :-). Bezpečný prostor pro pouhé bytí i tvoření. A právě takové místo nyní začíná vznikat na samotném kraji CHKO Šumava, za obrovské podpory mojí rodiny. 

 

 

co mě baví?

 

Nejaktivněji se věnuji zvířatům na mém ranči, a fence belgického ovčáka Lassie. Již od dětství jsem díky rodičům mohla svůj čas věnovat takřka denně mému vlastnímu koni. Tato činnost se transformovala v něco, co se stalo pevnou součástí mého života a momentálně mám 2 poníky, 2 koně a 2 oslíky na malém ranči, který jsem vybudovala a kde se s přáteli staráme o všechny naše zvířecí přátelé. Na ranči samozřejmě nesmějí chybět i menší zvířata, jako jsou ovce a kozy, které jsou určené (nejen) pro děti na mazlení a přátelení. V roce 2018 navíc očekávám narození 2 hříbátek.

Miluji sebepoznávání a stále se učení něčeho nového. 

Ráda poslouchám lidské příběhy a zkušenosti. Velkou radostí mi dělá se potkat v kruhu přátel, a celou noc bubnovat, tančit a zpívat.

Jsem vděčnou hostitelkou. Ač nejsem zdatná kuchařka, dělá mi velkou radost připravit pohoštění pro přátelé, vytvořit kouzelnou atmosféru a nabídnout jim příjemný prostor pro různé činnosti.

Moje tělo miluje pohyb – běhám, toulám se lesem, tančím, užívám si hoop dance a slack line ….

Ráda si také užívám jen tak být a nic nedělat :-)

 

 

„alternativní“ způsob života

 

Vždy mě rozesměje slovní spojení „alternativní způsob života“. Bohužel v dnešní době se pod touto kolonkou schovává něco, co bylo v minulosti zcela běžným způsobem života :-)! Jenže pak přišla doba moderní, a společnost se přesunula od niterního spojení s přírodou ke spojení s technikou….. a ač jsem vyrostla již v době techniky, snažím se intuitivně vracet k tomu, jak žili naši předkové v minulosti. Ale zároveň jsem nejsem žádný dogmatik a vše stále konzultuji s vlastní intuicí :-).

Snažím se nechodit s davem a stále přemýšlím nad tím co dělám a proč to dělám. Mám ráda veganskou stravu, avšak nejsem žádný ortodoxní fanatik :-). Kosmetiku a čistící prostředky kupuji přírodní, netestovanou na zvířatech. Miluji barevné oblečení a barefootové botky. Když slunce hřeje, ráda ťapu bosky cestou necestou lesem. Zajímám se o šamanismus (velice mě oslovuji způsob práce s přírodními medicínami celého světa) a přírodní způsob léčby, a jsem ráda obklopena lidmi, kteří rádi sdílejí jejich vlastní zkušenosti a objevy.

 

 

vzdělání

 

Přestože jsem vystudovala střední školu ekonomickou, život mě zavál úplně jiným směrem. Od roku 2008 se aktivně věnuji hledání cest, jak žít spokojenější a šťastnější život v této uspěchané době. Prošla jsem si mnoha vzdělávacími kurzy a workshopy a nakonec mě polapily do hloubky témata věnované vědomé sexualitě – následovalo několik kurzů tantrických masáží a velice intenzivní několikaměsíční certifikovaný výcvik sexological bodywork (s účastí zakladatele této profese Josepha Kramera z Kalifornie).

Prošla jsem rok a půl letým akreditovaným lektorským kurzem vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství se specializací na tanec a cvičení a velkých míčích, který mi otevřel dveře k tématům kolem porodů a mateřství. V roce 2017 budu pokračovat studiem na porodní dulu.

Jsem certifikovaná lektorka metody 3×3 školy pánevního dna. Výuku jsem absolvovala u zakladatelky metody Renaty Sahani Skálové, kterou považuji za nejvzdělanější v této tematice zde v ČR (dělá školení například pro fyzioterapeuty, porodní duly a porodní asistentky, které nezískaly v tomto směru hlubšího vzdělání přímo na škole).

Mým cílem je nikdy nemít pocit, že už se nemám co učit, takže se dále účastním dalších vzdělávacích kurzů a seminářů. Miluji četbu, takže moje knihovna je přeplněná knihami z mnoha oborů a náhledů na lidské tělo a psychiku.

.

Odborné vzdělání/kurzy/semináře :

 • certifikovaný výcvik sexological bodywork (Joseph Kramer – Kalifornie)
 • EASE – certifikovaný výcvik smyslných tantrických masáží
 • rekvalifikační kurz sportovní a rekondiční masáže akreditovaný MŠMT
 • lektorka metody 3×3 ze školy pánevního dna (Renata Sahani Skálová)
 • lektorský kurz vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství (rok a půl trvající kurz akreditovaný MŠMT)
 • kranio-sakrální terapie
 • relaxační holistická aroma-masáž
 • lymfatická masáž
 • medová masáž
 • relaxační masáž obličeje
 • indická masáž hlavy

(Certifikáty můžete vidět zde)

.

 

 

video o mojí práci

 

aneb vše se u mě stále s postupem času vyvíjí. Toto video bylo natočené v prosinci 2013 a od té doby uběhlo hodně času, nastalo v mé práci mnoho nových objevů a zároveň si zvolila i svojí specializaci v mém oboru. V tuto chvíli nenabízím párové tantrické masáže (přestože si stále myslím, že mohou být velkým přínosem do vztahu) a již nevěnuji péči mužům (masáže či bodywork). Jsem ráda, že jsem si našla postupem času specializaci, u které chci jít stále více a více do hloubky – a to je práce se ženami. 

Zároveň jsem si víc uvědomila co znamená slovo „terapeut“ a tím já nejsem. Dle zákonů ČR jím může být pouze někdo, kdo absolvoval studium psychologie či psychiatrie. O to víc se nyní držím toho, že jsem lektorka a průvodkyně v oblastech intimity, ale nejsem terapeut. Vyučuji ženy skrz jejich vlastní prožitky, můžeme se dotknout něčeho z minulosti, ale pokud za mnou žena přichází se silně traumatizujícími zážitky z minulosti (nezpracované), doporučuji jí navštívit i kolegy z jiných oborů, kteří jsou studovaní terapeuti. Je třeba znát svoje kompetence a neplést si pojmy s dojmy :-)

 .