Sexological bodywork – úvodní setkání s klientkou

Mnohé moje klientky mají před naším prvním setkání obavy. Obavy z neznáma, obavy způsobené domněnkami o tom, jak asi bude naše setkání probíhat. Týká se to přeci intimity…. „Budu celou dobu nahá a budu muset dělat věci, které rozhodně před cizím člověkem dělat nechci“? Tyto a spoustu dalších otázek. Často, když den předem klientce píšu info sms ohledně potvrzení termínu a času naší schůzky, tak dostávám zpětnou odpověď, že s termínem určitě počítá a na jednu stranu se velice těší, ale že na druhou stranu má v sobě mnoho obav a strachů.

Mnoho žen mi píše e-mail s dotazem, jak probíhá první setkání… je trochu komplikované to říct obecně, protože mnoho žen má mnoho různých požadavků a přání na zkvalitnění jejich intimního života. Přesto jsem se rozhodla, že zkusím trochu nastínit, co se může dít za zavřenými dveřmi;). Myslím, že můj článek třeba otevře oči těm ženám, které si myslí, že moje práce je plná sexuálních orgií :-)

 .

Je pro první schůzku lepší pouze konzultace,

nebo rovnou 3hodinové sezení včetně práce s tělem?

 

Nedá se říct co je lepší, ale spíš co preferujete.

KONZULTACE je vhodná pro ty ženy, které si chtějí opravdu vnitřně ubezpečit, že mi můžou důvěřovat a navnímat si, zda jim bude můj způsob práce s nimi vyhovovat. 

ALE

 

Pro praktický efekt a řešení problémů konzultace opravdu nestačí, k tomu je potřeba PRAXE – to je také jeden z důvodů, proč se sexuologové uchylují k předepisování různých léků a nalepování nálepek s diagnozou (jejich práce jim prostě více neumožňuje). Já jsem sexological bodyworker a povídání je sice v mé práci taky důležité, ale není prioritní. Změny u mých klientek nastávají v momentě, kdy je naučím, jak můžou odejít při milování z hlavy a dostat se do těla, umět se odevzdat, začít více vnímat tělem o zároveň opustit naše společensky nastavené vzorce toho, co je či není dobře. 

.

Vše jde vaším vlastním tempem

.

Klientky, které mají problém s orgasmem či bolestí během milování, mají většinou původ „problému“ v tom, že se neumí dostatečně uvolnit a jejich pozornost je v myšlenkách nikoliv ve vnímání. To je důvod, proč mám na každou klientku při prvním setkání 3 hodiny a při dalších setkáních v průměru 2 hodiny. Je to dostatečný čas pro popovídání u čaje, navázání důvěry a psychické uvolnění. Poté při praktické části je světlo v místnosti ztlumeno, hraje příjemná hudba, svítí svíčky. Každou klientku nejdřív slovy vedu skrze aktivní meditaci (pohyb ve stoje, pohyb v leže na masážním stole), s tím, že já nijak nehodnotím, sama dělám cvičení vždy společně s klientkou, a vytvářím prostor pro uvolnění. Obě máme v první části vedené meditace zavřené oči;). Ráda bych podotkla, že klientka je při všech cvičeních oblečená v sarongu (indický šátek, který zajistí dostatek pohodlí) – nahota je pro mě sice přirozená, ale vím, že není pro všechny klientky lehké pracovat s nahotou před „cizím“ člověkem. Pouze když dělám intimní masáž či vaginální mapování, tak je klientka částečně odhalená, ale věřte mi, že k do této fáze nejdu dřív, než je klientka na to dostatečně uvolněná, vyrelaxovaná a necítím, že je mezi námi důvěra;). Vše má dostatek času, a občas se stane, že s intimitou pracuji až při druhém sezení – často to pomůže k prohloubení důvěry mezi mnou a klientkou, neboť některé ženy mají pocit, že jim muži nedopřávají dostatek prostoru a času pro uvolnění. Já vždy respektuji čas, který klientka potřebuje pro uvolnění. Na tuto tématiku jsem napsala článek.

O tom, jak bude probíhat sezení, se s klientkou vždy dohodnu na začátku během našeho povídání. Samozřejmě nikdy nedokážu dopředu určit, kudy se bude sezení ubírat, takže během praktické části se obě řídíme intuicí. Vždy, než jdeme dělat něco nového, vysvětlím proč a k čemu to klientce pomůže a zároveň se vždy ptám, zda je to pro klientku v pořádku. Já nabízím možná řešení a klientka vždy může říct, zda to pro ní v pořádku je či není.

Snažím se vést sezení také tak, aby si klientka sama, skrz moje otázky dokázala odpovědět, co je pro ní v pořádku, na co je již připravená a co pro ní bude nejlepší.

.

Chci rozšířit možnosti toho, co již umíte

.

Umíte pracovat s dechovými technikami, ráda zpíváte mantry či tančíte? Umíte pracovat s pánevním dnem? Báječné! Vše s čím přicházíte vám samozřejmě zůstane – snažím se přizpůsobit tomu, co již děláte přirozeně a co znáte. Nebudu Vám vysvětlovat, že váš způsob dechu je špatně a musíte dýchat jinak. Pouze v případě, že by se diametrálně rozcházel váš způsob s mým (což se stává výjimečně), nabídnu vám můj pohled na věc a pokud ho budete chtít vyzkoušet, tak samozřejmě můžete.

.

 

Hygiena

.

Je samozřejmostí, že si můžete před praktickou částí dát sprchu a po skončení také.

Já při intimní práci používám vždy hygienické rukavice.

 

 


1 komentář »

  1. Anička Vaša prác a je užasná, ďakujem, že som sa mohla s nou zoznámiť, daniela

    Komentář vložil/a daniela () dne 25.4.2017

Vložit komentář

*