Sexological Bodywork

– sexuologická práce s tělem –

 

 

Velice často si uvědomuji vděčnost za to, že jsem bodyworker a mojí profesí je činnost, která mě baví a přinesla mi již mnoho darů do života.

Od puberty jsem se snažila řešit velké problémy v mém intimním životě, které postupem času přešly až k chronickým zdravotním problémům. Jednoho dne jsem se dostala k tantře a odtud byl už malý krůček k bodyworku, který změnil můj život od základů. Je to jeden z důvodů, proč mám silnou touhu šířit toto učení mezi další ženy. 

 

SB-zeny

Bodywork pro ženy

vaginální mapování

práce s jizvami po porodu či operacích

zvýšení citlivosti v celém těle

znovuobjevení sexuální touhy

sexological bodywork par 1

Bodywork pro páry

oživení sexuální touhy ve vztahu

zlepšení komunikace a vzájemného porozumění

prohloubení prožitku během milování

nová inspirace

Co znamená sexological bodywork?

Sexuologická práce s tělem “Sexological bodywork” je nová profese, která má certifikát schválený státem Kalifornia v USA, a zde v ČR si začíná získávat postupně také své místo.  Tato profese se zaměřuje na výuku lidí, kteří chtějí více poznat vlastní tělo, naučit se ho lépe vnímat a cítit. SB učí jednotlivce či páry, jak můžou do jejich života vnést více radosti, uspokojení a nových prožitků, a to především v oblasti sexu a sebe-uspokojení.  Ze zkušenosti mých klientek vím, že tato nově získaná radost se rychle šíří i do ostatních sfér lidského života – práce, rodinných vztahů, a celkového pohledu na život.

Zároveň SB pomáhá klientkám nechat odejít fyzické či emocionální bolesti z jejich těl.

 

Jaký je rozdíl mezi sexuologem a sexuologickým bodyworkerem?

Sexuolog si s klienty povídá a snaží se jim nabídnout řešení pro jejich problém či zlepšení sexuálního života skrz konverzaci, v případě potřeby předepíše léky, které mají problém „vyřešit“.

Já jakožto sexological bodyworker si s klientkami také povídám, ale poté přichází PRAXE, kdy nabídnu možná řešení pro zlepšení stávající situace, a dále klientku provázím praktickými cvičeními při individuálních setkání. Navíc vždy na konci setkání s klientkou vybereme vhodné aktivity pro domácí praxi, kterých se může účastnit jak sama, tak i s partnerem.

 

V jakých oblastech mi může SB změnit život?

Podrobnější popis naleznete v nabídce pro ženy, a pro páry.

 

Jak je to s hygienou?

Během praktických SB cvičení/masáží dbám na zvýšenou hygienu, proto používám při intimních masážích vinylové rukavice.

Samozřejmostí je, že si můžete vždy na začátku i na konci sezení osprchovat.

 

Jak sexological bodywork sezení probíhá? 

Na tuto otázku nelze univerzálně odpovědět, protože každé setkání je vždy naprosto individuální. Můžete si však přečíst článek na mém blogu, kde jsem se snažila popsat, jak setkání se mnou probíhá a jaké máte možnosti.

 

 


s josephem kramerem

Joseph Kramer je zakladatelem profese sexological bodywork a hlavním průkopníkem v této oblasti.   V roce 1984 založil školu The Body Electric School v Oaklandu, v Kalifornii a v roce 1999 také Novou Školu Erotického Doteku (The New School of Erotic Touch. Je autorem více než 12  výukových  videí a DVD zabývajících se erotické práci s tělem. Je profesorem Somatické sexuologie na  IASHS – Institut pro pokročilá studia lidské sexuality v San Francisku a členem představenstva Mezinárodního Institutu pro Sexuologickou práci s tělem (International Institute of Sexological Bodywork).