Sexological Bodywork

– nabídka pro ŽENY-

 

 

Sexuologická práce s tělem zásadně přispívá:  

 

 • ke změně vnímání a přístupu k sobě samé. Postupně se může díky tomu měnit i přístup k lidem okolo nás a ke světu jako takovému.
 • pomáhá měnit naše návyky a stereotypy v chování (nejen) v sexualitě
 • pomáhá milovat naše tělo bez posuzování a kritizování takové jaké je
 • učí nás zcitlivovat tělo a zvyšovat v něm potěšení
 • učí nás dosahovat intenzivnějšího a delšího orgasmu
 • učí nás lépe chápat anatomii a to, jak funguje např. klitoridální, vaginální či mokrý orgasmus, orgasmus děložního čípku, kombinovaný orgasmus
 • učí nás zažívat rozšířené a extatické stavy vědomí
 • uvolňuje napětí v těle, které se projevuje jako bolest při milování
 • uvolňuje tělo od stresu a strachů
 • pracuje s pocity viny a studu;  klientka si tak může začít postupně užívat více volnosti v těle i ve vnímání pocitů
 • pracuje s jizvami po porodu či operacích, navrací tělu citlivost
 • uvolňuje bloky, které si neseme v paměti těla
 • otvírá srdce a učí propojovat oblast pánve a hrudníku

 

 

Co znamená sexuologická práce?

klikněte zde

 

Individuální přístup ke každé klientce

Každá žena je naprosto jedinečná a mým cílem je vždy vytvořit takové prostředí pro praktickou část setkání, které bude naprosto respektovat její potřeby a pocit bezpečí. 

Vždy je důležitý úvodní rozhovor, kdy mi řeknete s čím přicházíte a co chcete změnit či zlepšit ve vašem intimním životě. Já pak nabídnu možná praktická řešení a společně najdeme přesně takové, které vám bude vyhovovat nejvíc.

.

Praxe v soukromí a pohodlí domova

Vždy každé klientce říkám, že naše společná práce je důležitá, ale ještě důležitější je, aby si poznatky mohla odnést domů a vnést je do reálného osobního života.

Protože je pro mě velice důležité, aby jste co nejdříve viděla a cítila výsledky, zařadila jsem jako součást k jednotlivých osobním setkáním také domácí praktické sebe-studium, kterému se můžete věnovat v soukromí a pohodlí vašeho domova – ať už sama, či vám může pomáhat váš partner. Nabízím možnost (není to však podmínka pro naše setkání), aby jste mi dávala skrz e-mail zpětné vazby o tom, jak se vám daří plnit domácí úkoly a jak se cítíte. Stačí jedna či dvě věty v e-mailu. Dává vám to výhodu, že se mě může na cokoliv zeptat a nemusíte čekat do dalšího osobního setkání.

.

Konzultace versus Praktická část výuky a práce s tělem

Na toto téma jsem napsala celý článek zde. Můžete si zde lépe navnímat, co je pro Vás lepší a zároveň jaký je rozdíl, když si pouze budeme formou konzultace povídat, nebo kdy do dění aktivně zapojíme i vaše tělo. Je zde také popsáno, jak setkání se mnou může probíhat.

sexological bodywork zena 3

.

 

 

 Praktická část mojí práce může například zahrnovat:

Poznávání vlastního těla

Dospělí nám v dětství říkali, že je špatné se dotýkat našich těl a většinou nás plácli přes ruce, jakmile nás objevili, že se prozkoumáváme. Toto je jedna z hlavních příčin, proč jsme si v podvědomí zaškatulkovaly, že sebe-doteky jsou špatné a že pokud je chceme dělat, tak jedině někde v místě, kde nás nikdo neuvidí a pokud možno rychle. Změnit se to dá například vědomou masturbací (orgasmickou jógou) nebo masáží ze strany bodyworkera (může či nemusí zahrnovat intimní masáž)

 

 

Masáž G-bodu

Mám pro Vás skvělou zprávu! Ano, G-bod má opravdu každá žena. A opravdu to není žádné mystické místo, které nelze najít. Není to ani žádný malinkatý útvar, ale poměrně velká oblast, která Vám může přinést mnoho potěšení a slasti.

Ráda Vás provedu masáží, kdy můžete nejdříve pouze v mé přítomnosti přijímat a vnímat pocity těla, a já Vás poté naučím, jak tuto oblast můžete sama najít a jak jí zcitlivovat dotekem i v soukromí domova.

 

 

Vaginální mapování

Jsem přesvědčená o tom, že vagína může být místem potěšení a radosti, ale stává se, že jí občas ženy vnímají spíše jako místo plné utrpení a bolesti. Těmto ženám může pomoc technika vaginálního mapování zbavit se fyzických a emočních bolestí uložených uvnitř těla. Technika VM je doteková technika, o které se v poslední době píše a mluví poměrně intenzivně v kontextu zlepšení sexuálního života. Sama jsem na toto téma napsala dva články – článek 1 a článek 2 , dále článek který je věnován tomu, že ne vždy je tato technika vhodná při prvním sezení s klientkou

 

Tato masážní technika je vhodná pro ženy, které:SB-zeny

 • chtějí poznat více sami sebe, zvýšit si citlivost a potěšení v těle
 • mají jakékoliv trápení uvnitř vagíny (bolesti při milování, pálení, pnutí kůže),
 • jsou po gynekologických chirurgických zákrocích
 • jsou po porodu šité uvnitř či zvenku vagíny
 • mají za sebou špatnou zkušenost z porodu
 • mají za sebou sexuální trauma
 • mají tzv. vaginismus – stáhnuté svaly ve vagíně, které znemožňují milování se s partnerem

 

 

Anální mapování

Zadeček je místem, kam si ukládáme spoustu trápení, co nás potká na cestě životem. Svalová tkáň v oblasti análního otvoru často obsahuje naše potlačené emoce, traumata, strachy. Proto když se říká, že někdo má strachy stažený zadek, tak na tom je velký kus pravdy! Jak jednou řekl můj kamarád „jak hodně má člověk uvolněný zadek, tak moc se cítí uvolněný v jeho životě“ :-)

Navíc mezi svaly zadečku a vagíny je velká spojitost. Pokud má žena bolestivě staženou vagínu, může to být propojené i se svaly co jsou v oblasti zadečku. Občas stačí uvolnit zadeček a vagína sama ze sevření povolí.

Vždy začínám uvolněním hýžďových svalů a sedacích kostí. Poté začnu s jemnou vnější masáží zadečku a záleží jen na Vás a Vašem vnitřním pocitu, jak hluboko při mappingu půjdeme. Všechny moje pohyby jsou velice pomalé a jemné.