Svatá Maří

místo, kde čas plyne jinak…..

 

Tolikrát jsem se svého snu už chtěla vzdát a hodit ho za hlavu, ale po pár týdnech či měsících přišla další vlna hledání. Táta seděl hodiny u počítače a procházel inzeráty, obvolával realiťáky, domlouval návštěvy nemovitostí a schůzky se starosty jednotlivých vesniček. To víte, takový starosta vám jasně řekne, jaká je situace ve vesnici a jací jsou místní lidé :-). Můj čas byl plný hledání na internetu a zároveň se střídaly pocity naprosté euforie a hluboké frustrace…. pak zase pár týdnů či měsíců pauza…. a vše začínalo nanovo. Takto se to celé opakovalo po dobu téměř 6 let. Paradoxem bylo, že moje komunikace s tátou byla opravdu mizerná, a jediný náš prostředník byl náš rodinný anděl, mamka, která se ze všech sil snažila, aby jsme se vzájemně (téměř doslova) nezabili!

Pak přišel den „D“ a na internetu se objevila čerstvě další nová nemovitost k prodeji. Já už byla ale psychicky připravená ke stěhování zcela někam jinam, na místo, které jsme objevili pár měsíců předtím. Opravdu se mi na prohlídku další nemovitosti nechtělo, ale táta naštěstí zavelel a jel pouze s mamkou… a ještě že tak! Doteď to vnímám jako důkaz toho, že má táta nejen šestý smysl pro energeticky silná místa, a zároveň má cit pro jednoduchou a čistou krásu. 

 

srpen  2016

 

Slovo dalo slovo, vše šlo naprosto bez komplikací a během pár dní se už připravovaly smlouvy pro koupi nemovitosti na samotě u lesa, poblíž malebné vesničky Svatá Maří! Doteď mi to přijde skoro jako sen, protože toto místo má naprosto všechno, co jsem si kdy přála. A nejkrásnější je ten pocit, když stojíte ve svahu a můžete svobodně dýchat, protože se před vámi otvírají nádherné výhledy do okolí a za sebou cítíte pevnost lesa, který vnímám jako silnou hřejivou náruč :-). Moje srdce tady poprvé upřímně zaplesalo a doteď cítím, že lepší domov jsem si snad nemohla ani vysnít. Zároveň se raduji z toho, že to nebude domov jen můj, ale budu ho moci nabídnout, třebaže dočasně, i ostatním :-)

 

 

Dovolte mi představit projekt Svatá Maří,

 

který je nyní ve fázi realizace, a který bude ve finální podobě otevřen všem, kteří si chtějí odpočinout, tvořit, tančit, zpívat, radovat se, naučit se něco nového, a nebo jen tak strávit příjemný čas s vlastní rodinou.

Název Svatá Maří je podle vesničky, pod kterou naše nemovitost oficiálně spadá, přestože je od nás vzdálená téměř 1,5 km. Možná někdo tušíte, že se jedná celým jménem o svatou Máří Magdalenu :-). O tom, jak energeticky vnímám nejen naše místo, ale i vesničku a blízké okolí, to je na delší vyprávění u čaje…. nejlépe u čaje přímo ve Svaté, protože slovy nelze na 100% předat to, co ucítíte, když se na chvilku zastavíte a jen vnímáte tu krásu kolem sebe…. a nejen očima, mluvím o tom, když vnímáte srdcem :-)

Naše místečko se nachází na samotném okraji CHKO Šumava, kousíček od Vimperku a přibližně 30 minut jízdy autem jižně od Strakonic.

Protože jsem vždy byla milovník zvířat, hledali jsme záměrně nemovitost s rozsáhlými pozemky, což se opravdu podařilo. V tuto chvíli máme kolem budovy navazující pozemky (louky, les) o výměře 26 hektarů. Největší radost mi dělá fakt, že jsou v této nadmořské výšce téměř jen louky, takže nikde není ve vzduchu cítit chemka, kterou běžně traktoristé vypouští na jejich pole.

Než se rozepíšu o tom, co všechno bude součástí našeho projektu, ráda bych ukázala pár fotek z léta 2016. Jakmile začne rozsáhlá výstavba, tak bude na nových fotkách už vše pomalu vypadat jinak :-) – stačí kliknout na první fotku a fotky se zvětší

 

 

Svatá Maří bude mít k dispozici DVĚ hlavní aktivní zóny

 

Tyto místa od sebe budou vzdálená cca 300 metrů, vše uceleno na našich pozemcích o výměře 26 hektarů

 1. zrekonstruovaný původní dům – domov pro místní obyvatele + nabídka ubytování a pronájmu tělocvičny pro menší workshopové skupiny
 2. nově vybudovaný areál na zelené louce – určeno pro větší skupiny a pro veřejnost

 

 

Zrekonstruovaná budova bude nabízet:

 • ubytování v 9 pokojích (2-4 lůžka), každý s vlastní koupelnou a menší kuchyňkou, kapacita 30 lůžek
 • tělocvična/meditárna 80 m² s možností vyjít na venkovní terasu – pro cvičení, meditace, tančení, bubnování, přednášky. Kdo si bude chtít zalenošit ležmo na kachlových kamnech, bude určitě mile potěšen :-)
 • profesionálně zařízená kuchyň s možností pronájmu v případě workshopů
 • jídelna propojená s venkovní terasou s výhledem do údolí.
 • pro děti – vnitřní hrací koutek
 • bylinková Biosauna (teplota vzduchu jen do 60 stupňů a větší vlhkost než ve finské sauně), infra saunamasérna

Až se vybuduje druhá část projektu (níže), přesunou se aktivity ze stávajícího domu do domu nového. Ve stávajícím zůstane prostor pro komkunitní způsob žití s dalšími nadšenci do tohoto projektu :-).

 

Nově vybudovaný areál o 300 metrů dále:

 • ubytování v pokojích a apartmánech, kde si každý vybere dle svých finančních preferencí, s kapacitou cca 60 lůžek
 • meditárna/tělocvična/místnost pro workshopy a vzdělávání – místnost o velikosti 150 m², který nabídne opravdu dostatečný prostor (nejen) pro tanec, cvičení, meditace, vzdělávání a mnoho dalšího.  Místnost bude velice dobře osvětlená a vsazená do svahu. Určeno pro větší skupiny nad 30 lidí
 • školící místnost s kapacitou 15 lidí
 • krytý bazén 10×5 metrů – speciálně navržen jak pro výuku plavání dětí (2-6 let), tak pro maminky s miminky, ale i pro plavání dospělých, s vyšší teplotou než jaké nabízejí větší plavecké bazény
 • profesionálně zařízená kuchyň s možností pronájmu v případě workshopů
 • pro děti – vnitřní hrací koutek.

 

Venkovní prostor:

 • stromové domy s výhledem do údolí a širokého okolí (ano, opravdu se jedná o dům postavený na stromě :-)) – jsou určeny pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet spánek v korunách stromů!
 • venkovní aktivity pro děti i dospělé
 • zoo koutek – moje srdcová záležitost! Už v tuto chvíli do mé zvířecí rodiny patří 2 úžasní poníci pro nejmenší děti, 2 oslíci, 2 koně, menší stádo oveček/koz. Svatá Maří nabízí velké pozemky, takže zvířat časem přibude :-)
 • prožitkový kontakt se zvířaty, který může zahrnovat i jízdu na koních/ponících – tak trochu jiná nabídka než je v ČR zvykem… víc prozradím časem, ale trochu napovím, že opravdu poznáte zvířata víc do hloubky a můžete se naučit jim porozumět ;)….
 • skleníky/políčka se zeleninou, ovocné sady
 • hlídání dětí (pokud si rodiče chtějí  během pobytu užít soukromou romantickou chvilku nebo si jen tak zarelaxovat;))
 • lesní školka

 

Pro koho je Svatá Maří budována?

 

Tak předně bych určitě uvedla sebe a moje zvířata. Vždy byl můj sen bydlet s mojí zvířecí rodinou, a zároveň vybudovat příjemné místo, na které lidi budou rádi vzpomínat a kam se budou s oblibou vracet. Místo, JEHOŽ SOUČÁSTÍ NEJSOU společenská tabu, předsudky a různé škatulkování o tom co správné je a není! Místo, které bude mít na žebříčku hodnot nejprve rodinnou atmosféru, respekt a úctu ke všem. To však neznamená sluníčkový, uměle vytvořený svět. To znamená autentické chování, které nekončí pouze u radosti a smíchu. Autentické chování může obsahovat celou škálu emocí :-).

Bude mi ctí uvítat všechny, kdo budou chtít přijet s rodinou nebo jen sami o samotě. Ráda uvítám workshopové skupiny a bude mi ctí podpořit účastníky v tom, aby s sebou vzali i jejich děti. Přeci jen děti jsou součástí každého rodiče a není vždy potřeba je od sebe separovat. Hlídání a program pro děti bude zajištěn, a dospělí se můžou v klidu věnovat sami sobě. Zároveň se budou moc vzájemně během dne potkávat :-).

Možnosti, které Svatá Maří bude poskytovat je mnoho a vše bude o individuální dohodě. Moje vize je taková, že chci vybudovat místo, kde se na nikoho nebude ukazovat prstem. Můžou k nám přijet vegani, masožravci, věřící, nevěřící, heterosexuálové, homosexuálové, tranvestiti, nudisti…. a mohla bych pokračovat dlouhým seznamem, ale už asi chápete tu esenci o které mluvím :-). Každý z nás má vlastní životní cestu, a nikdo nemůže s určitostí říct, která je lepší či horší. A už rozhodně nikdo z nás nemůže říct, že nějaká je špatná. Každá cesta je totiž jedinečná a všechny vedou ke stejnému cíli…. Svatá Maří bude podporující náručí pro naší jedinečnost!

 

Když sny a vize nabírají reálné tvary!

 

Vždy jsem byla snílek a optimista, jenže jedna věc je cítit věci uvnitř sebe a druhá věc je hodit na papír a začít reálně tvořit! Bylo pro mě velice úlevné zjistit, že na vše nemusím být sama a zároveň zjistit, že obrovskou podporu mám ve vlastním tátovi. Muž, který sice vystudoval architekturu, ale který se hned po revoluci rozhodl jít cestou prodeje nábytku. To je můj táta. A přesně ten samý muž se po skončení podnikání vrhnul s plným nasazením do realizace Svaté Maří. Upřímně, je pro mě neskutečně osvobozující zjistit, že máme v sobě ty samé vnitřní hodnoty a chceme vytvořit nádherné místo, které nebude komerčně pošlapáno, ale udrží si svojí jedinečnost rodinné atmosféry.

Upřímně se těším, až bude vše už fungovat a moje mamka mi občas přijede pomoc, protože ona je můj ztělesněný anděl,  který sice občas dělá takové ty méně viditelné aktivity, ale pak vcelku z toho vznikne vždy něco krásného – od krásně udržované zahrady až po rodinnou atmosféru uvnitř domu. Když je kdokoliv nemocný a nebo unavený, vždy se s láskou postará a vše zařídí… rozhodně bych jí mohla označit za milující mámu, která je vždy tam, kde je potřeba její podporující a milující náruč  :-)

 

rok 2016

Koncem července kupujeme Svatou Maří se 14 hektary luk a lesů.

Začínáme připravovat podklady pro úřady, stavební firmy a řemeslníky. V plánu je budovat celé centrum aktivit pouze ve stávající hlavní budově. Chceme všechny přípravy stihnout co nejdříve, aby demolice a následná výstavba/rekonstrukce mohla začít s příchodem prvních jarních dnů.

rok 2017

Začátek jara:

začínáme řešit velký časový skluz naší projektové dokumentace

Později během jara:

Dokupujeme postupně nové pozemky, které teď v konečném součtu dosahují 26 ha, všechny na sebe navazují. Součástí je i 2 ha pozemek se stavebním povolením, a jako úžasným bonusem jsou výhledy na Boubín a široké okolí!

Docházíme k rozhodnutí, že letos se plánovaná výstavba hlavní budovy nestihne! Zároveň dosavadní plány letí ze stolu a začínáme zcela nový projekt, protože právě koupená stavební parcela nám zcela rozšiřuje možnosti výstavby a uskupení aktivit.

Podzim:

Vše je v plném proudu! Na konci února 2018 jsou již domluvené první stavební práce. První cíl projektu: stihnout vybudovat bydlení pro mě a moje zvířata do konce srpna 2018. Pozemek, kde mám nyní zvířata na křivoklátsku, je již prodaný a mám rok na vystěhování. Všichni se tedy budeme snažit, aby vše termínově klaplo :-)

 

 

Fotky ze soukromých akcí … ochutnejte atmosféru :-)