Svatá Maří

místo, kde čas plyne jinak…..

 

Tolikrát jsem se svého snu už chtěla vzdát a hodit ho za hlavu, ale po pár týdnech či měsících přišla další vlna hledání. Táta seděl hodiny u počítače a procházel inzeráty, obvolával realiťáky, domlouval návštěvy nemovitostí a schůzky se starosty jednotlivých vesniček. To víte, takový starosta vám jasně řekne, jaká je situace ve vesnici a jací jsou místní lidé :-). Můj čas byl plný hledání na internetu a zároveň se střídaly pocity naprosté euforie a hluboké frustrace…. pak zase pár týdnů či měsíců pauza…. a vše začínalo nanovo. Takto se to celé opakovalo po dobu téměř 6 let. Paradoxem bylo, že moje komunikace s tátou byla opravdu mizerná, a jediný náš prostředník byl náš rodinný anděl, mamka, která se ze všech sil snažila, aby jsme se vzájemně (téměř doslova) nezabili!

Pak přišel den „D“ a na internetu se objevila čerstvě další nová nemovitost k prodeji. Já už byla ale psychicky připravená ke stěhování zcela někam jinam, na místo, které jsme objevili pár měsíců předtím. Opravdu se mi na prohlídku další nemovitosti nechtělo, ale táta naštěstí zavelel a jel pouze s mamkou… a ještě že tak! Doteď to vnímám jako důkaz toho, že má táta nejen šestý smysl pro energeticky silná místa, a zároveň má cit pro jednoduchou a čistou krásu. 

 

srpen  2016

 

Slovo dalo slovo, vše šlo naprosto bez komplikací a během pár dní se už připravovaly smlouvy pro koupi nemovitosti na samotě u lesa, poblíž malebné vesničky Svatá Maří! Doteď mi to přijde skoro jako sen, protože toto místo má naprosto všechno, co jsem si kdy přála. A nejkrásnější je ten pocit, když stojíte ve svahu a můžete svobodně dýchat, protože se před vámi otvírají nádherné výhledy do okolí a za sebou cítíte pevnost lesa, který vnímám jako silnou hřejivou náruč :-). Moje srdce tady poprvé upřímně zaplesalo a doteď cítím, že lepší domov jsem si snad nemohla ani vysnít. Zároveň se raduji z toho, že to nebude domov jen můj, ale budu ho moci nabídnout, třebaže dočasně, i ostatním :-)

 

 

Dovolte mi představit projekt Svatá Maří,

 

který je nyní ve fázi realizace, a který bude ve finální podobě otevřen všem, kteří si chtějí odpočinout, tvořit, tančit, zpívat, radovat se, naučit se něco nového, a nebo jen tak strávit příjemný čas s vlastní rodinou.

Název Svatá Maří je podle vesničky, pod kterou naše nemovitost oficiálně spadá, přestože je od nás vzdálená téměř 1,5 km. Možná někdo tušíte, že se jedná celým jménem o svatou Máří Magdalenu :-). O tom, jak energeticky vnímám nejen naše místo, ale i vesničku a blízké okolí, to je na delší vyprávění u čaje…. nejlépe u čaje přímo ve Svaté, protože slovy nelze na 100% předat to, co ucítíte, když se na chvilku zastavíte a jen vnímáte tu krásu kolem sebe…. a nejen očima, mluvím o tom, když vnímáte srdcem :-)

Naše místečko se nachází na samotném okraji CHKO Šumava, kousíček od Vimperku a přibližně 30 minut jízdy autem jižně od Strakonic.

Protože jsem vždy byla milovník zvířat, hledali jsme záměrně nemovitost s rozsáhlými pozemky, což se opravdu podařilo. V tuto chvíli máme kolem budovy navazující pozemky (louky, les) o výměře 26 hektarů. Největší radost mi dělá fakt, že jsou v této nadmořské výšce téměř jen louky, takže nikde není ve vzduchu cítit chemka, kterou běžně traktoristé vypouští na jejich pole.

Než se rozepíšu o tom, co všechno bude součástí našeho projektu, ráda bych ukázala pár fotek z léta 2016. Jakmile začne rozsáhlá výstavba, tak bude na nových fotkách už vše pomalu vypadat jinak :-) – stačí kliknout na první fotku a fotky se zvětší

 

 

Svatá Maří bude mít k dispozici DVĚ hlavní aktivní zóny

 

Tyto místa od sebe budou vzdálená cca 300 metrů, vše uceleno na našich pozemcích o výměře 26 hektarů

 1. zrekonstruovaný původní dům – domov pro místní obyvatele + nabídka ubytování a pronájmu tělocvičny pro menší workshopové skupiny
 2. nově vybudovaný areál na zelené louce – určeno pro větší skupiny a pro veřejnost

 

 

Zrekonstruovaná budova bude nabízet:

 • ubytování ve třech apartmánech a 4 pokojích, každý s vlastní koupelnou a menší kuchyňkou, s kapacitou 22 lůžek
 • tělocvična/meditárna 50 m² s možností vyjít na venkovní terasu – pro cvičení, meditace, tančení, bubnování, přednášky atd. Kapacita dle typu využití 10-30 lidí
 • vnitřní společná místnost pro odpočinek a relaxaci. Součástí této místnosti budou kachlová kamna, na kterých si můžete zalenošit a nahřát si tělo
 • profesionálně zařízená kuchyň s možností pronájmu v případě workshopů
 • venkovní terasa 240 m² se zelení a výhledem do údolí –  pro cvičení či posezení u kafíčka

 

Nově vybudovaný areál o 300 metrů dále:

 • ubytování v pokojích a apartmánech, kde si každý vybere dle svých finančních preferencí, s kapacitou 50 lůžek
 • meditárna/tělocvična/místnost pro workshopy a vzdělávání – místnost o velikosti 140 m², který nabídne opravdu dostatečný prostor (nejen) pro tanec, cvičení, meditace, vzdělávání a mnoho dalšího.  Místnost bude velice dobře osvětlená a vsazená do svahu. Určeno pro větší skupiny nad 30 lidí
 • školící místnost s kapacitou 15 lidí
 • krytý bazén 10×5 metrů – speciálně navržen jak pro výuku plavání dětí (2-6 let), tak pro maminky s miminky, ale i pro plavání dospělých, s vyšší teplotou než jaké nabízejí větší plavecké bazény
 • bylinková Biosauna (teplota vzduchu jen do 60 stupňů a větší vlhkost než ve finské sauně), infra sauna, masérna
 • profesionálně zařízená kuchyň s možností pronájmu v případě workshopů
 • pro děti – vnitřní hrací koutek.

 

Venkovní prostor:

 • stromové domy s výhledem do údolí a širokého okolí (ano, opravdu se jedná o dům postavený na stromě :-)) – jsou určeny pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet spánek v korunách stromů!
 • venkovní aktivity pro děti i dospělé
 • zoo koutek – moje srdcová záležitost! Už v tuto chvíli do mé zvířecí rodiny patří 2 úžasní poníci pro nejmenší děti, 2 oslíci, 2 koně, menší stádo oveček/koz. Svatá Maří nabízí velké pozemky, takže zvířat časem přibude :-)
 • prožitkový kontakt se zvířaty, který může zahrnovat i jízdu na koních/ponících – tak trochu jiná nabídka než je v ČR zvykem… víc prozradím časem, ale trochu napovím, že opravdu poznáte zvířata víc do hloubky a můžete se naučit jim porozumět ;)….
 • hlídání dětí (pokud si rodiče chtějí  během pobytu užít soukromou romantickou chvilku nebo si jen tak zarelaxovat;))
 • lesní školka

 

Pro koho je Svatá Maří budována?

 

Tak předně bych určitě uvedla sebe a moje zvířata. Vždy byl můj sen bydlet s mojí zvířecí rodinou, a zároveň vybudovat příjemné místo, na které lidi budou rádi vzpomínat a kam se budou s oblibou vracet. Místo, JEHOŽ SOUČÁSTÍ NEJSOU společenská tabu, předsudky a různé škatulkování o tom co správné je a není! Místo, které bude mít na žebříčku hodnot nejprve rodinnou atmosféru, respekt a úctu ke všem. To však neznamená sluníčkový, uměle vytvořený svět. To znamená autentické chování, které nekončí pouze u radosti a smíchu. Autentické chování může obsahovat celou škálu emocí :-).

Bude mi ctí uvítat všechny, kdo budou chtít přijet s rodinou nebo jen sami o samotě. Ráda uvítám workshopové skupiny a bude mi ctí podpořit účastníky v tom, aby s sebou vzali i jejich děti. Přeci jen děti jsou součástí každého rodiče a není vždy potřeba je od sebe separovat. Hlídání a program pro děti bude zajištěn, a dospělí se můžou v klidu věnovat sami sobě. Zároveň se budou moc vzájemně během dne potkávat :-).

Možnosti, které Svatá Maří bude poskytovat je mnoho a vše bude o individuální dohodě. Moje vize je taková, že chci vybudovat místo, kde se na nikoho nebude ukazovat prstem. Můžou k nám přijet vegani, masožravci, věřící, nevěřící, heterosexuálové, homosexuálové, tranvestiti, nudisti…. a mohla bych pokračovat dlouhým seznamem, ale už asi chápete tu esenci o které mluvím :-). Každý z nás má vlastní životní cestu, a nikdo nemůže s určitostí říct, která je lepší či horší. A už rozhodně nikdo z nás nemůže říct, že nějaká je špatná. Každá cesta je totiž jedinečná a všechny vedou ke stejnému cíli…. Svatá Maří bude podporující náručí pro naší jedinečnost!

 

Když sny a vize nabírají reálné tvary!

 

Vždy jsem byla snílek a optimista, jenže jedna věc je cítit věci uvnitř sebe a druhá věc je hodit na papír a začít reálně tvořit! Bylo pro mě velice úlevné zjistit, že na vše nemusím být sama a zároveň zjistit, že obrovskou podporu mám ve vlastním tátovi. Muž, který sice vystudoval architekturu, ale který se hned po revoluci rozhodl jít cestou prodeje nábytku. To je můj táta. A přesně ten samý muž se po skončení podnikání vrhnul s plným nasazením do realizace Svaté Maří. Upřímně, je pro mě neskutečně osvobozující zjistit, že máme v sobě ty samé vnitřní hodnoty a chceme vytvořit nádherné místo, které nebude komerčně pošlapáno, ale udrží si svojí jedinečnost rodinné atmosféry.

Upřímně se těším, až bude vše už fungovat a moje mamka mi občas přijede pomoc, protože ona je můj ztělesněný anděl,  který sice občas dělá takové ty méně viditelné aktivity, ale pak vcelku z toho vznikne vždy něco krásného – od krásně udržované zahrady až po rodinnou atmosféru uvnitř domu. Když je kdokoliv nemocný a nebo unavený, vždy se s láskou postará a vše zařídí… rozhodně bych jí mohla označit za milující mámu, která je vždy tam, kde je potřeba její podporující a milující náruč  :-)

 

rok 2016

 
Koncem července kupujeme Svatou Maří se 14 hektary luk a lesů.

Začínáme připravovat podklady pro úřady, stavební firmy a řemeslníky. V plánu je budovat celé centrum aktivit pouze ve stávající hlavní budově. Chceme všechny přípravy stihnout co nejdříve, aby demolice a následná výstavba/rekonstrukce mohla začít s příchodem prvních jarních dnů.

rok 2017

Začátek jara:

začínáme řešit velký časový skluz naší projektové dokumentace

Později během jara:

Dokupujeme postupně nové pozemky, které teď v konečném součtu dosahují 26 ha, všechny na sebe navazují. Součástí je i 2 ha pozemek se stavebním povolením, a jako úžasným bonusem jsou výhledy na Boubín a široké okolí!

Docházíme k rozhodnutí, že letos se plánovaná výstavba hlavní budovy nestihne! Zároveň dosavadní plány letí ze stolu a začínáme zcela nový projekt, protože právě koupená stavební parcela nám zcela rozšiřuje možnosti výstavby a uskupení aktivit.

 

 

Fotky ze soukromých akcí … ochutnejte atmosféru :-)