Vaginální mapování je skvělá technika, ALE…..

…. za mojí aktivní praxí přímo v masérně zjišťuji, že to opravdu není něco, co nabízím hned při prvním setkání s novou klientkou jako „TOP“ horkou vše-řešící techniku. Bohužel občas ženy zklamávám, pokud se ke mně objednají s tím, že „CHTĚJÍ to vaginální mapování, o kterém se píše v časopisech a na internetu“, protože se jim snažím vysvětlit, že je třeba často začít z úplně jiného konce.

Metaforicky bych to přirovnala k tomu, jako když těhotná žena, která mimo jiné neprožívá kvalitní intimní život, začne mít pocit, že když se začne věnovat mechanicky (tzn. zakládá si jen na technice, není uvolněná a myšlenkami poletuje navíc jinde) intimním masážím, tak bude mít skvělý porod. Dítě přeci prochází porodními cestami, které zahrnují pochvu, tak je potřeba jí pořádně uvnitř pravidelně masírovat – a pak nebude hrozit natržení, zdrogování ze stran lékařů (umělý oxitocin a epidural) a celý porod bude pohádkový (doteď je to opravdu jen metafora;))….. No je mi líto, ale většina žen, které zažily orgasmický porod (tento pojem je již zavedený a lze ho vygooglovat) vám potvrdí, že hlavní esence bylo navození tranzovního stavu skrz uvolnění a pocitu bezpečí. Jejich pozornost byla uvnitř těla, nikoliv v tom, co se dělo kolem nich.

 

Snažím se poslední dobou příliš v mém životě neškatulkovat, protože všichni jsme originál, a to, co se zdá na první pohled jasné, může být na druhý pohled zcela odlišné :-). Přesto jsem si dovolila pro lepší představivost vás, čtenářů, rozdělit moje klientky do třech skupin (a mluvím přímo o těch, které mě oslovily s žádostí o vaginální mapování)

 1. Ano, existují ženy, kterým bych techniku vaginálního mapování doporučila bez váhání hned při prvním sezení! Jsou to ty ženy, které znají vlastní tělo, umí si užívat milování, a jen si chtějí třeba rozšířit obzory a prozkoumat za pomoci bodyworkera vlastní tělo více. Mluvím o ženách, které více-méně zvládají vědomé uvolnění během milování.
 2. Do druhé skupiny spadají ženy, kterým se snažím vysvětlit, že bych trochu polevila s urputnou touhou po této technice. Tyto ženy samy přiznávají, že jsou extrémně v hlavě a neumí se zbavit při milování sebe-kontroly. Sem bych mimo jiné zařadila určitě i ženy týrané, zneužívané, ponižované (a nemají tuto nepříjemnou zkušenost z větší části zpracovanou jak na psychické, tak na fyzické rovině).
 3. Do třetí skupiny bych zařadila ty ženy, které spadají do druhé skupiny, ale během praktické části našeho sezení se jim podaří uvolnit natolik, že nás jejich těla pozvou k technice vaginálního mapování samy, aniž bychom to jakkoliv plánovaly.

Možná se někdo ptá, proč dělám takové drahoty s tím, zda udělat nebo neudělat to, o co mě klientka požádá. Odpověď je jednoduchá! Přestože mě moje práce živí, stále je to něco, co dělám s vědomím, že to chci dělat jak nejlépe dovedu. A jak můžu dělat něco nejlíp jak dovedu, pokud půjdu proti vlastnímu přesvědčení?

Když se ohlídnu zpět, vidím, jak rapidně se změnila moje náplň sezení sexological bodywork v průběhu praxe. Protože se snažím mít moje obzory stále otevřené, nechci ani teď dělat závěry a tvrdit, že zítra nebude můj názor jiný :-). Myslím, že pouze hlupák může tvrdit, že jeho pravda je pravda pravdoucí až do konce života… Přesto bych se v tento moment ráda podělila o moje know-how, které je pro mě tím zlatým klíčem k uvolněnému (nejen intimnímu) životu!

women

 

Uvolnění

Umění naprostého odevzdání se

Živost uvnitř těla

Výše napsaná slova vnímám jako opravdu naprostý základ a od toho se může například dál odvíjet radost, ztišení se, vnitřní klid, hravost, divokost a mnoho dalšího……

Nechci z mého článku dělat dogma s tím, že neexistují výjimky, které potvrzují zlaté pravidlo, ale jen chci uvést na pravou míru, proč jsou pro mě důležitější v prvopočátku naprosto jiné techniky, než je mapping.

 

Co považuji jako základní pilíř nádherného milování se?

Uvolnění a umět vnímat, co se děje uvnitř vlastního těla! Je skvělé se učit různé masturbační techniky, ale pokud nerozumím hlavnímu „hudebnímu“ nástroji na který chci hrát (což je tělo), tak pak těžko z toho může vzniknout něco nadpozemsky fantastického. Základní otázky, které mi můžou pomoci pochopit, jak na tom jsem s vnímáním, uměním se uvolnit a odevzdat se, jsou:

 1. dokážu jednoznačně říct, kde mám v těle napětí? A dokážu ho vědomě sama uvolnit (bez zásahu profesionálního maséra :-))?
 2. když je moje psychika v napětí/ve vzteku/v pocitech lítosti, dokážu skrz něj projít a dovézt se k relaxaci, uvolnění a případně k radosti?
 3. když vnímám někde v těle bolest/napětí, umím jí uvolnit i jinak než za pomoci léků?
 4. zvládám případnou bolestivou menstruaci bez prášků a neschovávám se do pózy „přečkat a přežít“?
 5. umím jednoznačně cítit potřeby těla a zároveň je respektovat a naplňovat?
 6. umím se „dovézt“ ke spánku i v momentě, kdy mám za sebou psychicky náročný den a trápí mě spousta starostí, které mi poletují hlavou?
 7. když se chce přítel milovat, a mě se zrovna nechce, umím ztišit závoj emocí z běžného dne, a podívat se, co se děje uvnitř mého těla?
 8. dokážu vědomě pracovat se svaly pánevního dna, s hýžděmi a kostrčí? Znám jejich význam na psychickou pohodu?

Věřím, že bych dokázala vypsat mnoho dalších klíčových otázek, ale těchto osm bohatě postačí. Pokud na většinu z těchto otázek padla odpověď NE, tak pak bych pracovala s technikami, které vám je pomohou změnit na ano.

Moje zkušenost je taková, že pokud se začnou měnit odpovědi v průběhu osobní praxe v „ano“, tak pak se začnou dít velké divy i na úrovni intimity – přirovnala bych to k dominovému efektu, kdy jedna padající kostička popostrčí další a ta zase další….. Já sama pracuji na „umění se uvolnit“ prakticky každý den, a stále nemám pocit, že jsem v tom mistr a nic mě nerozhodí :-). Ale rozhodně mohu říci, že se naprosto automaticky změnil můj přístup k intimnímu životu a moje prožívání dostalo úplně jiný směr. Moje citlivost těla se zvýšila o 1000% a rozhodně jsem k tomu nepotřebovala milion různých masturbačních technik, které jsem doma praktikovala :-). Tím nechci urazit moje kolegy a kolegyně v oboru, protože sama jisté techniky dávám klientkám domů jakožto praktická cvičení, ale víc a víc si uvědomuji, že v jednoduchosti je krása :-).

Závěrem bych ráda napsala, že jakožto sexological bodyworker jsem samozřejmě naprosto zastáncem dotýkat se intimních partií :-). A ano, vaginální mapování může udělat velké zázraky a může přinést mnoho poznání o sobě samé. A to dokonce i ženám, které neumějí pracovat s uvolněním a absolvují mapping hned při prvním sezení :-). Přesto každé ženě, která chce pomoci v oblasti intimity doporučuji, aby si svého bodyworkera vybírala za pomoci své vlastní intuice, neboť každý bodyworker pracuje svým vlastním originálním způsobem a čerpá z těch zdrojů, které mu jsou blízké. Intuice je a vždy bude v mém případě nástroj TOP 1, a už dlouho je mým nejlepším pomocníkem jak v osobním, tak v pracovním životě, a proto tento „nástroj“, který nám byl dán v den narození, doporučuji používat všem 24 hodin denně :-)

 


Bez komentářů »

Bez komentářů.

Vložit komentář

*