Vaginální mappování II

Už je to téměř půl roku, co jsem napsala první článek Vaginální mapování do mého blogu. Od té doby mi pod rukou prošlo mnoho klientek a já se díky nim naučila tolik nového! Ať si říká kdo chce co chce, dle mého názoru se člověk nejvíc učí přímo v praxi, nikoliv při učení z knížek či pozorováním. Každá klientka je jiná, každá potřebuje něco jiného a hlavně (!!!), ke každé se musí přistupovat naprosto individuálně.  

Všem mým klientkám a kamarádkám proto velice děkuji za zkušenosti, které jsem s nimi mohla zažít.

Zároveň bych ráda napsala, že mým dalším velkým učitelem je také moje vlastní tělo. Ve chvíli, kdy jsem se před pár měsíci naplno vrhla do učení sexological bodywork, který obsahoval intenzivní domácí studium, a poté intenzivní 2 týdenní setkání se všemi mými kolegy a Josephem Kramerem (zakladatelem profese sexological bodywork), tak se začal můj život měnit. Začala jsem více pracovat s vlastním tělem, víc ho zkoumat, víc ho zcitlivovat a zároveň se díky němu mnohé učit. Často, když jsem hledala řešení, jak uvolnit nějaký blok (například bolest či zatuhnutý sval ve vagíně), tak se po několika pokusech dostavil „aha“ moment, kdy jsem si uvědomila, že jsem objevila další nový způsob, se kterým jde efektivně něco řešit.

Léčitel nebo průvodce ????

Největším poznáním bylo to, když jsem si uvědomila, že bodyworker(ka), která mapping prování, není opravdu žádný léčitel, nýbrž průvodce a učitel. Díky tomu, že jsem sama několik vaginálních mappingů dostala od mého šikovného kolegy a zároveň jsem spoustu mappingů dávala, tak jsem zjistila, že bodyworker může být sebe víc šikovnější, ale pokud se přijímající (klientka) sama nebude chtít zapojit do uvolňování bolestí, tak výsledky sice přichází, ale podstatně pomaleji.

Proto jsem začala učit moje klientky, aby se maximálně zaměřily na aktivní přijímání – učím je více pracovat s dechem,  s pohybem a pokud možno i s jejich hlasem. Důležité je, aby klientka pochopila, že její odpovědnost je v tom, zda se opravdu chce zbavit starých trápení a zda bude spolupracovat. Často se mi v počátku totiž stávalo, že klientka přišla, lehla si a čekala, že já budu tvořit zázraky a ona se díky nim bude cítit šťastnější v jejím intimním životě. Tak to ale opravdu bohužel nefunguje. Nechci, aby na mně byly klientky  závislé, a hlavně nechci se již po sezení s klientkou cítit jako vymačkaný citron! Největší potěšení mi dělá, když se klientka sama naučí, jak uvolňovat napětí v těle, jak pracovat s vlastním tělem. Od doby, co jsem klientky začala učit aktivní přijímání, tak i já sama si více svojí práci užívám (protože jsem opravdu postoupila z levelu „léčitel – terapeut“ na užitečnější level „průvodce-učitel“.

Nic není stálé :-)

Dalším významným zjištěním bylo, že je sice krásné, když dostanete při studiu instrukce o tom, jak by něco mělo probíhat v praxi, ale ve finále je dobré poslouchat hlavně svojí vlastní intuici a neřídit se pouze „návodem“, který někdo vymyslel. Protože co si budeme povídat, to že někdo něco vymyslí, neznamená, že nejde i tuto techniku nějakým způsobem zdokonalit a vyladit. Nic není dokonalé a pořád je co vylepšovat.

Klientka se učí sama sobě více naslouchat

A když už jsme u té intuice – vaginální mapping mě naučil více pracovat nejen s mojí vlastní intuicí, ale také s intuicí klientky. Tím, že klientka aktivně přijímá masáž (dech, pohyb, zvuk, komunikace se mnou), tak lépe vnímá její vlastní tělo a lépe se naladí na její vnitřní vedení, kdy ona sama mi bude říkat, kudy chce, aby se mapping ubíral. Zpočátku klientkám pomáhám, a postupně jim předávám i zodpovědnost za řízení toho, co se při našem sezení děje. Výsledky jsou fantastické, protože žena se učí nahlas říkat, co chce, a když neví, co chce, tak skrz moje ruce zkoumá její vlastní tělo a objevuje. Výsledkem je spokojenější žena, která umí partnerovi říct, co by chtěla vyzkoušet či kde by chtěla jaký dotek, a nebojí se o to říct.

Umění sama sobě pomoci

Často klientkám říkám, aby využily toho, že mají ruce a použily je :-). Když klientka přijímá mapování tak je dobré, aby ruce měla položené na těle, nikoliv na lehátku vedle sebe. Zároveň pokud klientka cítí, že není uvolněná, tak může použít přiložení rukou třeba na bříšku, v tříslech či na nohách, kde skrz jemné vibrace rukami tělo uvolňuje. Toto se dá použít i poté v soukromí domova – uvolnění před i během masturbace či milování, dá se tím uvolňovat bolest bříška během menstruace, nebo se to dá prostě jen využít k uvolnění těla během dne. Jsem šťastná, když se žena naučí pracovat s tím, jak uvolňovat napětí či bolest (pokud nastane) a neřeší to tím, že si vezme prášek (které časem můžou přestat účinkovat a navíc tlumí funkce těla).

Domácí studium je pro moji práci již nedílnou součástí.

Zakládám si na tom, aby moje klientka byla samostatná a pokud se mají dostavit v kratším čase výsledky, tak je potřeba na tom pořádně máknout :-). Ráda klientkám zadávám praktické domácí úkoly a je na nich, zda je udělají všechny, nebo alespoň částečně. Pokud se s klientkou uvidím víc jak za týden, jsem ráda, když mně po e-mailu informuje, jak se jí úkoly daří a díky tomuto kontaktu i mimo osobní setkání, mi může klientka položit otázky, pokud jí něco není v praxi jasné či si neví rady. Samozřejmě nikdy žádnou klientku nenutím, ale zase na druhou stranu pokud s tím souhlasí, je vidět, že svoje štěstí a zodpovědnost bere opravdu maximálně do vlastních rukou. Navíc – stačí v e-mailu jedna věta o tom, jak se klientce daří, nevyžaduji žádnou dlouhou slohovou práci :-)

Je toho víc, co jsem se naučila a co nového jsem objevila. Něco se slovy popisuje velice těžko a něco je velice obsáhlé, takže se o to podělím v dalších článcích, zaměřené na konkrétní témata. Určitě si to ale nenechám sama pro sebe :-).

Výsledek mojí praxe s klientkami

Toto všechno, co jsem začala postupně aplikovat do mé práce s klientkami se mi vrací s úžasnými výsledky! Klientky lépe vnímají vlastní tělo, umí s ním komunikovat a cítit co se v něm děje. Začínají důvěřovat vlastní intuici a hlavně (!!!) učí se přebírat zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou. Tyto klientky už nehledají žádné zázračné léčitelé, které jim budou do konce života pomáhat ze všech problémů, do kterých se dostanou. Naopak já učím klientky, aby se do případných problémů nedostávaly (nebo je minimalizovaly)  a když už se nějaký problém objeví, tak se ho snaží ihned řešit a používají vlastní vnitřní sílu a rozhodnutí. Nečekají, že je někdo nebo něco spasí…..


1 komentář »

  1. Moc zajímavá metoda, je to pro mě zase něco nového co ještě neznám, děkuji za článek.

    Komentář vložil/a Markéta Bartůňková () dne 29.3.2014

Vložit komentář

*