Zpověď neposlušné ženy II – marketingové strategie?

Každý kdo podniká, řeší, jaké marketingové strategie a nástroje použít, aby mu jeho podnik vydělával co nejvíc. Já jsem se až do nedávna moc nezamýšlela nad tím, jak to dělají ostatní a když jsem se na to poté podívala, tak jsem byla víc než trošku překvapená, protože jdu jinou cestou než většina. Teď zpětně bych to nazvala „mojí přirozenou cestou“, přesto nepopírám, že by se našli i lidé, co by to nazvali „naivní cestou“. Ať už by se to dalo nazvat jakkoliv, níže bych ráda více popsala, jak vnímám moje podnikání.

Proč dělám vše kolem mojí práce jinak než ostatní?

Narodila jsem se do rodiny, kde se začalo podnikat hned po revoluci, a až do roku 2009, než přišla celosvětová „ekonomická krize“ jsme se všichni ve firmě měli víc než dobře. Zaměstnanci dostávali 13tý plat, premie a celkově naše nábytkářská firma příjemně fungovala. Začala jsem v rodinné firmě pracovat ještě v době, kdy šel prodej stále nahoru, než se to zastavilo a vše začalo poměrně rychle klesat. Byla jsem svědkem toho, jak malí obchodníci pomalu krachují a zavírají jejich prodejny, ale stejně tak jak velké společnosti, ať už OBI či Hornbach řeší, jak získat více“platících“ klientů, protože i zde šel prodej velice z kopce dolů.
Po pěti letech moje nutkání dělat věci jinak vygradovalo a z rodinné firmy jsem odešla. Měla jsem prostě pocit, že chci pracovat ve službách, nechci prodávat produkty (které se navíc přeprodávají). Měla jsem pocit, že obecně v obchodě chybí víc lidskosti a většina prodejců se snaží akorát skrz slevy a lži urvat co nejvíce zákazníků. Peníze, peníze, peníze….

Peníze na prvním místě….?

Každý z nás musí platit složenky, a zároveň si chce i užívat života, takže ano, peníze důležité jsou. Já však tvrdím, že stejně tak je důležitá i cesta k nim. Já se rozhodla jít cestou, kdy chci být v přímém kontaktu s mými klienty a nabízet služby – masáže, konzultace, výuky – jak nejlépe můžu. Velice se ztotožňuji s větou z mé oblíbené knihy „Cesta pokojného bojovníka“, že ušlechtilá je jakákoliv služba poskytovaná ostatním lidem, zvlášť pokud je dělá od srdce.

Profesionalita nezahrnuje nic osobního?

Bylo mi řečeno, že profesionál (prý :-)) odděluje zcela jeho osobní život od toho pracovního. Nevím proč, ale já prostě musím bořit některé společností zaryté pravdy:-). Většina mých klientů a klientek si mě našli právě proto, že si o mě mohli něco přečíst, zjistit co mě baví a co dělám ve volném čase. Přímo oni mi řekli, že se jim líbilo, že setkání, které zahrnuje práci s intimitou, můžou sdílet s někým, koho mohli poznat i trochu jinak, než jen z jednoho obrázku a třech vět. Takže ano, pokud mě máte v přátelích na facebooku, tak na mé zdi můžete najít nejen články, které jsem napsala, sdílení různých témat z oblasti intimity, ale stejně tak tam můžete najít i jiné témata se kterými se ztotožňuji a nebo fotku traktoru, ve kterém skládám do stohu balíky se senem pro moje koně :-).

Osobní, přátelský a milý přístup na prvním místě!

Stejně jako existují klienti, kteří chtějí jít jednorázově anonymně někam do masážního studia na tantrickou masáž, tak stejně tak existují i klienti, kteří si chtějí z masáže odnést nejen hluboký zážitek, ale také pocit, že nejsou v rukách masérky „jak na běžícím pásu“, tzn. ten den již její pátý klient. Moje základní motto je, že nejedu na kvantitu, ale na kvalitu! Na den si objednávám max dva klienty, zcela výjimečně tři (ať už masáž či léčení) a do masérny jezdím nejlépe jen 2-3 dny v týdnu. Moje práce je moje vášeň, a nemohla bych jí dělat, kdybych jela např. ve velkých slevových akcích jen abych měla velké množství klientů s tím, že bych se nakonec udřela a vyhořela.
Nabízím mým klientům vždy osobní, přátelský a milý přístup – např. před tantrickou masáží si ráda s klienty při úvodním rozhovoru dávám čaj, kafčo či menší občerstvení, a po skončení také ráda s klientem sdílím pocity z masáže. Stejně tak i při výuce či léčení – vždy se snažím být pro klienty i klientky maximálně přítomná a dát jim to, pro co si přišli.

Boj s „konkurencí“ či vzájemná spolupráce?

Myslím, že bojů už bylo na celém světě víc než dost. Věřím, že v obchodním světě si každý zákazník najde to „svoje“. Nikdy mým klientům netvrdím, že moje cesta je ta jediná a správná pro jejich život. Pokud cítím, že by pro ně mohlo být něco vhodnějšího nebo nějaká jiná cesta dalším přínosem, ráda doporučuji nejen kolegy z mého oboru (intimita), ale i mimo něj (mohenžodáro, hlubší práce s pánevním dnem, regresní terapie, kinezologie, homeopatie, aj.). Baví mě spolupracovat s lidmi okolo mne, protože vím, že oni to mají často stejně nastavené jako já. Je milé si vzájemně doporučovat klienty (s pocitem, že klientovi tím opravdu pomůžete v tom, co hledá a potřebuje), protože tím vám ze žaludku zmizí spousta stresu okolo toho, kdo si víc z koláče uřízne dílků…

Naivita? Bláznovství? Nebo jen radost z práce?

anna stahlova-RecoveredAť si tomu říká, kdo chce, jak chce, já se rozhodla věci dělat jinak, včetně mého podnikání. Sama jsem zvědavá třeba za deset let, co si budu myslet. Teď v tuto chvíli jsem vděčná za všechny klienty a klientky, kteří se ke mně vracejí právě z toho důvodu, že jím nabízím přátelský přístup, dostatek času při setkání a zároveň i profesionalitu a nádherné prostředí. Stejně tak jsem vděčná za všechny moje nové klienty, kteří přicházejí s tím, že našli můj web a zalíbil se jim můj individuální přístup k masážím a intimitě.

.


2 komentáře »

 1. Zdravím Vás, určitě se mi líbí a velice oceňuji Váš přístup k Vaší práci. Ona to vlastně práce není, je to Váš koníček. Je to znát, že Vás to baví a velice naplňuje. Dnešní svět je jen hon za penězi. Já sám jsem odešel ze zaměstnání, kde to fungovalo přesně opačně. Nemám ale úplně jasno co se mnou a s mojí rodinou bude. To vypětí jsem ale nedokázal už zvládat. Odráželo se to i na mém zdravotním stavu. Přesně proto ve Vašem článku cítím to, co bych rád od své práce očekával… Aby mi práce byla zároveň koníčkem. Rád bych zkusil to co vy. Zajisté v jiném oboru. Uvidíme jestli mi to půjde jako u Vás… Přeji Vám hodně štěstí Standa

  Komentář vložil/a Standa Čermák () dne 15.7.2014

 2. Aničko, krásně jsi to napsala! :)

  Nevím, jestli je to tím, že jsem „ze stejné branže“ jako Ty, ale vnímám to velmi velmi podobně – tak ráda si povídám se svými klientkami, jsem tak ráda, že se ke mě vracejí, ale i moc vděčná za jakýkoliv tip, který společně najdeme, na kohokoliv dalšího kdo je může dál provázet na jejich cestě.

  A ta konkurence, no úplně mi mluvíš ze srdce! Jen v Brně jsme 4, co se věnujeme vaginálnímu mapování, ale každý to děláme po svém a věřím, že za mnou chodí právě ty ženy, které potřebují zkrátka jen ten můj osobitý přístup. ;)

  Držím palce a moc objímám!
  S láskou,
  Silvie

  Komentář vložil/a Silvie Šabacká () dne 15.7.2014

Vložit komentář

*